Sumár zo sobotňajšieho (5.12.15) zápasu proti Highlanders Komarno (05-12-2015)

DS: Hodossy 17, Schmiedl 11, Cseh 10, Tomasovic 9, Psenak 4, Hajos 4, Hanak 3
KN: Unatinsky 25, Szarvas 18

Rozhodovali: Bugar, Hadari

Počet divákov: 36

V sobotu sme na našej palubovke privítali súpera z hornej polovice ligovej tabuľky Highlanders Komárno.

Favoritom zápasu boli hostia z Komárna, čo chceli  ukázať hneď  od začiatku zápasu. Zaskočili sme ich však s dôslednou, organizovanou obranou z čoho sme vyťažili prvé body v zápase a vytvorili si 9 bodový náskok. Prvá štvrtina skončila v pomere 20:11 v prospech náš tým. Obraz druhej štvrtiny bol však úplne v inom svetle. Začali sme kopiť chyby, hlavne v útoku pri prechode, pri rozohrávkach a ľahko sme strácali loptu. To súper využil a vyrovnal skóre. Druhá štvrtina skončila v pomere 29:30 pre hostí. Po prestávke sa obraz hry nemenil a súper nás zatlačil. Chyby sa hromadili, dostávali sme ľahké koše a súper sa rozstrielal aj spoza trojkového oblúka. Tým si vytvoril náskok 14 bodov. Po tretej štvrtine na svetelnej tabuli svietilo 41:53. Do poslednej štvrtiny sme nastúpili s odhodlaním zmeniť výsledok a víťazstvo nakloniť na našu stranu. To sa aj darilo. Obrana začala opäť fungovať, lopty sme nestrácili, naopak získavali a to sme premenili v zníženie stavu na rozdiel 5 bodov v pomere 51:56. Naneštastie prišla krátka dvojminútovka straty koncetrácie, čo skúsený tým Komárna využil a odskočil na rozdiel 10 bodov. Tento rozdiel sa ťahal až do konca, kde ku koncu súper ešte navýšil náskok o 1 bod z trestného hodu. Posledná štvrtina ako aj zápas sa skončili 58:69 v prospech nášho súpera.

Aj napriek prehre bol náš výkon sympatický. Bojovali sme ako tým, herný prejav sa zlepšuje, napredujeme a škoda pár hluchých minút v zápase, kde sme stratili tempo, by tento zápas mohol dopadnúť inak. Ale keby bolo keby :)